Средња школа ”Добрица Ерић” у Книћу, у школској  2023/24. години у први разред уписује ученике следећих образовних профила:

ЧЕТВОРОГОДИШЊИ

ЕКОНОМИЈА, ПРАВО И АДМИНИСТРАЦИЈА

• ЕКОНОМСКИ ТЕХНИЧАР

Након завршеног овог смера ученик може обављати књиговодствене,комерцијалне, финансијске послове као и послове везане за област маркетинга и истраживања тржишта.

МАШИНСТВО И ОБРАДА МЕТАЛА

• МАШИНСКИ ТЕХНИЧАР ЗА КОМПЈУТЕРСКО КОНСТРУИСАЊЕ

Машински техничар за компјутерско конструисање је смер који представља спој рачунарских технологија и класичног машинства. Пружа могућност запослења у индустрији машина и алата, аутомобилској индустрији, индустрији процесне технике, у компјутеризованој машинској обради, као и многим другим областима.

ТРОГОДИШЊИ – ДУАЛНО ОБРАЗОВАЊЕ

• ОПЕРАТЕР МАШИНСКЕ ОБРАДЕ РЕЗАЊЕМ

Учeници сe oспoсoбљaвajу дa: кoристe тeхничкo – тeхнoлoшку дoкумeнтaциjу; oбaвe свe припрeмe мaшинa, aлaтa и прибoрa пoтрeбних зa изрaду прeдмeтa; упрaвљajу клaсичним и ЦНЦ мaшинaмa; мeрe и кoнтрoлишу прeдмeтe у прoизвoднoм прoцeсу.

• БРАВАР – ЗАВАРИВАЧ

Овај образовни профил оспособиће ученике за: израду делова металних конструкција механичком обрадом, спајање делова металних конструкција, контролу квалитета браварских радова према прописима и нормативима, заваривање и спајање делова меким и тврдим лемљењем и лепљењем, контролу квалитета рада при заваривању.